Vyhledávání
Výrobci
Rychlý kontakt

m e r c u r i u s  czech
Bergerová Regina

Tel.: 723 120 815
Email: obchod@encaustic.cz

Partneři
Tvorba www stránek a e-shopů Sun-shop - profesionální e-shop
Napište nám:

Nové zboží

Americká technika

 
-         Vynikající způsob, jak dále rozvíjet intuitivní malbu a spontánní tvorbu.
-        Tvorba koláží, plastických obrazů, experimenty s množstvím nanesené voskové barvy
 
V této technice se používají přírodní včelí vosky s větším podílem pryskyřice a pigmentů, vše je určeno pro tvorbu při vysokých teplotách. Vosky nabízené na těchto stránkách jsou od firmy R&F z USA. Objem vosku je vyšší než u tzv. vosků evropských, jde o 40ml cihličky. V nabídce je cca 80 barevných odstínů, všechny lze mezi sebou libovolně kombinovat, mícháním tak získáte další a další odstíny.
 
Vosk se nejprve roztaví v kovových nádobkách na zahřívací desce či plotně. Na obraz se nanáší štětcem s přírodním vlasem. Aby bylo dosaženo kompaktnosti obrazu, každá nanesená vrstva vosku se znovu ohřívá horkovzdušnou pistolí. Do vrstev vosku je možné vkládat obrázky, kamínky, drátky a další vybrané předměty, čímž se vytvářejí koláže. Nejčastěji používaným povrchem, na který koláže či obrazy vytváříme, jsou dřevěné desky.
 
Po dokončení vrstvení vosku je možné různými nástroji podle potřeby vosk z vybraných částí obrazu opět odnímat, tím se dosáhne skutečné plastičnosti obrazu. Na závěr je dobré po vystydnutí vosku obraz jemně přeleštit.

 

zákazník není přihlášen
Přihlásit se